Latem minionego roku na terenie miasta kręcono kilka filmów i seriali. Jeden z nich za kilka dni wchodzi do kin.

Nowa Ruda jest bardzo urokliwym miastem położonym w malowniczej okolicy. Nie bez przyczyny tereny te przyciągają filmowców, a mieszkańcy chętnie biorą udział w produkcjach zostając statystami. Latem 2021 roku tworzono zdjęcia do kilku produkcji. Serial dla Netflixa kręcił w Nowej Rudzie Andrzej Seweryn, w Bożkowie natomiast powstawała niemiecka komedia w której zagrał David Hasselhoff. Na noworudzkim rynku kręcono również sceny do filmu “Miłość jest blisko”.

To właśnie ten ostatni film właśnie wchodzi do kin. Komedia romantyczna pt. “Miłość jest blisko” będzie miała swoją premierę 11 lutego. 

O czym jest film “Miłość jest blisko”?

Polska komedia romantyczna, której reżyserem jest Radosław Dunaszewski to zwariowana historia Natalii i Adama. W głównych rolach zobaczymy Weronikę Książkiewicz oraz Wojciecha Solarza.

Bohaterowie filmu znają się od dziecka. Są sąsiadami, korzystają wspólnie z pomieszczeń w swoich mieszkaniach, a ich sypialnie dzieli tylko cienka ściana. Natalia od dłuższego czasu poszukuje bratniej duszy. Interesuje ją mężczyzna, który byłby opiekuńczy, akceptujący jej syna i tworzył z nią przytulny dom.

Adam natomiast jest po rozwodzie. Ciężkie przejścia wzbudziły w nich chęć poczucia silnych emocji, przygód i niecodziennych wrażeń. Marzy o wyjeździe do Amazonii. Pewnego dnia marzenia Natalii i Adama się spełniają. On poznaje piękną Marikę, podróżniczkę i pisarkę, która zaprasza go do swojego atrakcyjnego świata. Tymczasem w Natalii zakochuje się Bruno, bogaty dentysta, który chce spełniać jej wszystkie marzenia. Przypadkowe znajomości zapowiadają się obiecująco. Czy bohaterom uda się spełnić swoje marzenia? Czy znajdą godnych partnerów? Jakie zawirowania czekają Natalię i Adama?

Wszystkiego będzie się można dowiedzieć już 11 lutego. Podczas seansu warto zwrócić uwagę na piękne plenery Nowej Rudy.