Gminie Nowa Ruda udało się pozyskać kolejne środki na rozwój szkół. Trzy szkoły z terenu gminy otrzyma dotację w ramach nowego programu “Laboratorium Przyszłości”.

“Laboratorium Przyszłości” to ogólnopolski, rządowy program, który współfinansuje pomoc dla szkół. W ramach tej inicjatywy trzy szkoły z gminy otrzymają pieniądze na nowoczesny sprzęt. Placówki, którym udało się włączyć program to Zespół Szkół Nr 1 w Jugowie, któremu przypadło wsparcie w wysokości 70 tys. złotych, Zespół Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich – 60 tys. złotych oraz Zespół Szkół nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie, który także dostanie 60 tys. złotych. 

Szkoły podstawowe przygotowały dla gminy specjalne indywidualne listy potrzeb. Zakupiono już część szkolnego wyposażenia takiego jak drukarki 3D wraz z niezbędnym asortymentem. Oprócz tego do placówek trafią także narzędzia do majsterkowania, maszyny do szycia, akcesoria do wyszywania i szycia, pomoce do studia nagrań, aparaty fotograficzne z funkcją nagrywania, mikrofony, oświetlenie, gimbale, tła do zdjęć i nagrań oraz wiele innych sprzętów.

Nowe technologie a edukacja

Wykorzystywanie pomocy naukowych, zabaw oraz nowych technologii w edukacji przynosi bardzo dobre rezultaty. Dzieci poprzez doświadczanie i używanie różnych narzędzi bardziej rozwijają swoją kreatywność, są mocniej skocentrowane, a ich układ nerwowy bardziej pobudzony. Skutkiem tego jest lepsze przyswajanie wiedzy, czerpanie radości z nauki, a także szersze spojrzenie na otaczający świat.

Dzięki zróżnicowanym pomocom naukowym, najmłodsi mają możliwość rozwijania swoich pasji lub odkrywania nowych. Zakupione sprzęty do Nowej Rudy z pewnością okażą się pomocne zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.