Już wkrótce rozpocznie się remont zniszczonej kamienicy. Nowym właścicielem będzie Fundacja Sztuki Współczesnej All That Art.

Podupadający budynek przy ulicy Kościelnej w Nowej Rudzie już od dawna szpeci okoliczny krajobraz. Mieszkańców obeszła wiadomość, że już wkrótce budowla zostanie wyremontowana.  Nowym właścicielem została Fundacja Sztuki Współczesnej All That Art i ma bardzo ambitne plany związane z nowym nabytkiem. W miejscu tym powstanie bowiem Galeria Sztuki z rozszerzonymi funkcjami ogólno kulturalnymi. Fundacja ma nadzieję, że projekt wniesie powiew świeżości do miasta, zarówno za sprawą rewitalizacji miejsca, ale też ludzi, którzy zaczną się tam pojawiać. 

Fundacja All That Art pochodzi z Wrocławia. Skupia się na propagowaniu sztuki współczesnej. Jednym z głównych celów All That Art jest wykorzystanie sztuki współczesnej jako inspiratora pomysłów i siły twórczej w życiu każdego, kto zechce z tego potencjału skorzystać. Według fundacji, kontakt ze sztuką, ten “żywy” kontakt, rozwija osobowość, a także pomaga kształtować własny wizerunek w kontekście sztuki i dzieła jakim jest życie.

Kiedy remont?

Niestety jeszcze nic nie wiadomo na temat planowanych prac modernizacyjnych na terenie obiektu. Fundacja Sztuki Współczesnej All That Art złożyła na realizację swojego pomysłu wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jeśli dofinansowanie zostanie przyznane, to z pewnością przyśpieszy realizację inwestycji. 

Poinformowano tylko, że we wrześniu przyszłego roku w galerii odbędzie się pierwsza duża wystawa.