Fundacja Pod Psią Gwiazdą pilnie potrzebuje zwierzakobusa. Wiesz o tym, że możesz pomóc go zdobyć?

Samochody do przewożenia zwierzaków są niezbędne do bezpiecznego transportowania. Jakiś czas temu ogłoszono konkurs “Zdobądź zwierzakobusa”. O auta do przewożenia psów i kotów walczy ponad tysiąc fundacji i stowarzyszeń pomagającym zwierzętom. W tym gronie jest kilkanaście dolnośląskich organizacji w tym Fundacja Pod Psią Gwiazdą z Kłodzka.

Konkurencja jest spora, a szansa wygranej zależy tylko i wyłącznie od ludzi. Samochód bowiem zdobędą te stowarzyszenia i fundacje, które wesprze największa liczbę darczyńców. Nie liczy się jednak zebrana kwota, lecz liczba wpłacających. Jednym słowem, każdy ma szansę wygrać, jeśli będzie miał dużo wpłacających, a można wpłacać nawet symboliczne datki po 1-2 złotych.

Akcja trwa jeszcze do 16 grudnia. Można wygrać pięć zwierzakobusów. Fundacja Pod Psią Gwiazdą ma nadzieję, że mieszkańcy regionu wesprą ich skarbonkę i uzbiera się spora liczba darczyńców.  

Na ratunek

Szefowie Fundacji Pod Psią Gwiazdą, Katarzyna Sowa i Andrzej Olszewski informują, że dostają codziennie bardzo wiele zgłoszeń na temat zaniedbanych lub błąkających się zwierząt. Najczęściej są to prośby typu: “Nie ma miski z wodą, ani jedzenia”, „śnieg sypie, a pies siedzi zmarznięty przy budzie”, „w parku jest pies przywiązany do drzewa”. Fundacja stara się być wszędzie i jak najszybciej pomóc. Jednak aby pracownicy mogli dotrzeć zawsze i wszędzie na czas potrzebny jest im sprawny samochód. Pozwoli im to na szybką interwencję oraz transport podopiecznego do weterynarza lub specjalistycznej kliniki. Nie chodzi wyłącznie o mobilność, ale także pierwszą pomoc, którą można udzielić w takim aucie. Jeśli Fundacja Pod Psią Gwiazdą wygra zwierzakobusa będzie mogła nieść jeszcze więcej pomocy ukochanym pupilom.