Policjanci z Nowej Rudy zatrzymali 31-latka, który podczas kontroli drogowej okazywał duże zdenerwowanie. Miał ku temu powody…

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie zatrzymali do kontroli drogowej 31-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. Jak stwierdzili policjanci, mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo. Jak się okazało, zatrzymany kierował samochodem pomimo tego, że sąd przyznał mu aż trzy zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 31-latek nie zastosował się do decyzji właściwego starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 

Kolejne przewinienie

Nerwowe zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia policjantów. Nie dość, że mężczyzna nie powinien prowadzić pojazdu ze względu na zakaz sądowy, to w trakcie kontroli osobistej, kontroli pojazdu oraz jego pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze znaleźli substancje zabronione. Wstępne badania wykazały, że jest to amfetamina oraz marihuana, z których można było uzyskać kilka porcji narkotyków. Zatrzymanemu pobrano również krew do badań. 

Kierowca usłyszał zarzuty posiadania nielegalnych substancji oraz kierowania pojazdem pomimo orzeczonych przez sąd zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dodatkowo nie zastosował się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za te wszystkie przewinienia grozi mu 5 lat więzienia.