Alicja Matuła pochodząca z Nowej Rudy zdobyła Mistrzostwo Polski w kolarstwie przełajowym. Gratulacje!

9 stycznia w Gościęcinie odbyły się 85. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Wystartowała w nich sportowa duma Nowej Rudy – Alicja Matuła.

Alicja jest zawodniczką Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Ma na swoim koncie wiele sukcesów. Od 2016 roku regularnie wygrywała mistrzostwa Dolnego Śląska w kolarstwie górskim MTB. W 2019 roku pierwszy raz stanęła na podium w Pucharze Polski MTB XC, a rok później zdobyła pierwsze miejsce w kwalifikacji ogólnej Pucharu POlski MTB XCO. W poprzednim roku wywalczyła Mistrzostwo Warszawy i Mazowsza w kolarstwie przełajowym CX. Jak widać, jest to wschodząca gwiazda polskiego sportu.

Kolejny wielki sukces, Matuła odniosła w Mistrzostwach Polski, które odbyły się dwa dni temu. Jak sama relacjonuje, od początku narzuciła mocne tempo. Niestety na pierwszym zakręcie rundy upadła, przez co straciła kilka pozycji i spadła na około 10 miejsce. Alicja się szybko nie poddaje, więc szybko wstała, wskoczyła na rower i zaczęła gonić innych zawodników.

Już na drugim okrążeniu udało jej się to odrobić stratę i była w czołówce. Jak sama twierdzi, kosztowało ją to sporo energii, ale było warto. Na trzecim okrążeniu na najbardziej stromym i najdłuższym podjeździe na trasie zaatakowała i zostawiła za sobą jadące zawodniczki. Na prostej asfaltowej drodze mocno przyspieszyła i na czwarte (ostatnie) okrążenie wjeżdżała na pierwszej pozycji z przewagą nad innymi zawodniczkami. Później została już tylko ostatnia prosta i Alicja wjechała na metę jako pierwsza zdobywając tytuł Mistrzyni Polski.

Alicji Matule życzymy dalszych sukcesów i niesłabnącej pasji.