Policjanci z Nowej Rudy i okolic mają przez ostatnie dni dużo pracy. Codziennie wysyłane są zgłoszenia dotyczące przestępstw lub wypadków. Co się wydarzyło ostatnio w Nowej Rudzie?

Wypadek drogowy, złodziej torebek czy nielegalna uprawa konopi to tylko niektóre, choć najbardziej głośne, przypadki wymagające policyjnej interwencji. Nowa Ruda obfituje ostatnio w tego typu, nieprzyjemne zdarzenia.

Zielony parapet

14 września 2021 roku, w jednym z mieszkań znaleziono nielegalną uprawę marihuany. 28-latek, którego zatrzymano, pielęgnował grządki na parapecie. Rośliny stały przy oknie, posadzone w donicach. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i trafił do policyjnego aresztu. Zgodnie z przepisami grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Torebkowy złodziej

Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży damskiej torebki. Kobieta po chwili nieuwagi zobaczyła, że jej własność zginęła. W środku miała dokumenty, pieniądze, telefon komórkowy i kartę bankową. Wartość skradzionej rzeczy wyceniła na ponad 550 zł. 

Funkcjonariuszom udało się złapać sprawcę tego samego dnia. Przypadkiem zauważyli torebkę w zaparkowanym samochodzie. Gdy znaleźli złodzieja, okazało się, że ten jest nietrzeźwy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

Zbyt szybka jazda

16 września miał miejsce wypadek drogowy. W schody prowadzące do poczty przy ul. Niepodległości, uderzył Fiat Punto. Autem podróżowały cztery osoby, na szczęście nic się nikomu nie stało. Kierowca został ukarany mandatem i punktami karnymi. Prawdopodobnie jechał zbyt szybko i na zakręcie wpadł w poślizg.

Policja jak zwykle ostrzega przed nadmierną prędkością, szczególnie w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym, podczas którego drogi są śliskie, oszronione lub oblodzone. Brawurowa jazda prowadzi najczęściej do niebezpiecznych wypadków. Warto pamiętać, że kierowca jest odpowiedzialny nie tylko za siebie i współpasażerów, ale również za innych uczestników ruchu.