Na fanów sportów zimowych czeka nie lada atrakcja. W najdzikszym zakątku Sudetów odbędzie się narciarski maraton. Do pokonania będą trzy pętle po 20 km. Start już w najbliższą sobotę, 19 lutego.

UltraBiel to impreza cykliczna o zasięgu krajowym. W tym roku odbędzie się po raz szósty. Po Biegiem Piastów w Jakuszycach, UltraBiel to największa narciarska impreza w Polsce i na dodatek w najdzikszym zakątku Sudetów Wschodnich.

W sobotę, 19 lutego zawodnicy spotkają się, aby wziąć udział w maratonie na dystansie 60 km oraz biegach towarzyszących o długości 20 i 13 km. Biegi będą mieć miejsce w Bielicach w Górach Bialskich, w gminie Stronie Śląskie.

Jak dotąd, w biegach uczestniczyło co roku kilkuset zawodników z Polski i z zagranicy. W tym roku na liście startowej jest na razie 82 zawodników. Aby wziąć udział w biegu a 60 kilometrów należy mieć ukończone 18 lat. W biegu na dystansie 20 km mogą uczestniczyć te osoby, które w przeddzień biegu ukończyły 16 lat. Natomiast na “13-stce” pobiegną ci, którzy mają co najmniej 10 lat. Dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 lat muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział w zawodach.

Organizatorzy ustanowili limit 200 uczestników na każdym z dystansów. Wszystkie biegi rozegrane zostaną techniką klasyczną. Pierwszych sześć kobiet i pierwszych sześciu mężczyzn w kategoriach open w biegu na 60 km otrzyma nagrody pieniężne. 

Nagrody pieniężne za bieg na dystansie 60 km:

I miejsce – 1000 zł 

II miejsce – 500 zł 

III miejsce – 200 zł 

IV miejsce – 150 zł 

V miejsce – 100 zł 

VI miejsce – 50 zł