W piątek, 18 lutego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł o kolejnych silnych wiatrach. Powiat kłodzki został objęty ostrzeżeniem drugiego stopnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosiło 90% i jak najbardziej się sprawdziło.  

Przez Nową Rudę i region przeszedł silny wiatr o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do około 100 km/h, kierujący się z zachodu. Dziś też mogą występować mocne podmuchy, dlatego warto zachować ostrożność i zostać w domu w miarę możliwości. 

Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje od wczoraj od godz. 23:00 do dziś do godz. 17:00. Warto jednak mieć się na baczności jeszcze dzisiejszej nocy. Miejmy nadzieję, że wiatr ustanie w pełni do jutra.

Jakie zniszczenia spowodowała wichura? 

Niezbyt optymistyczne prognozy niestety się potwierdziły. Wichury dały się mocno we znaki mieszkańcom, a strażacy mieli mnóstwo wezwań. Około godziny 23.30 strażacy interweniowali w Koszynie, gdzie na drogę spadło drzewo. Ich usuwaniem zajmowali się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bożkowie. 

Lodowisko w Radkowie zamknięte 

Jeszcze w środę radkowskie lodowisko normalnie działało, jednak z powodu silnych porywów wiatru postanowiono, że lodowisko w Radkowie zostanie zamknięte. Kiedy ponownie będzie można pojeździć na łyżwach?

Marek Kusiakiewicz, dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie poinformował, że niekorzystne warunki pogodowe, takie jak deszcz, ciepłe powietrze i wiatr zmusiły do całkowitego zamknięcia lodowiska. Kolejne łyżwiarskie figle odbędą się dopiero w 2023 roku.