Jeśli aktualnie szukasz pracy, jesteś pasjonatem historii oraz mieszkasz niedaleko Kłodzka, to idealna propozycja pracy dla ciebie. Oferty można składać do końca stycznia.

Twierdza Kłodzko to dobrze zachowana, duża twierdza w Kłodzku, która była systemem obronnym z okresu XVII i XVIII wieku. Placówka bardzo prężnie działa, przyciągając z roku na rok coraz więcej turystów. Instytucja poszukuje kandydata na stanowisko przewodnika, który swoją pasją do historii i opowiadania, zabierze turystów w niesamowitą podróż po Twierdzy.

Twierdza Kłodzko poszukuje kandydatów na przewodników. Osoby zainteresowane pracą w pruskim mundurze powinny do końca stycznia wysłać CV na adres e-mail: [email protected].

Pracodawca zapewnia wszelkie szkolenia oraz przygotowuje do samodzielnego oprowadzania. W zakres szkoleń wchodzą: zajęcia teoretyczne z historii obiektu i zasad funkcjonowania XVIII-wiecznej twierdzy, zajęcia praktyczne z oprowadzania po obiekcie oraz zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

Daniel Jakubowski, szef kłodzkiej fortyfikacji zaznacza, że od kandydatów oczekuje się komunikatywności, otwartości i umiejętności publicznego wypowiadania się oraz gotowości do pracy w weekendy i dni świąteczne. Mile widziani są członkowie grup rekonstrukcji historycznej, a także osoby ze znajomością języków obcych.

Warto wspomnieć, że Twierdza Kłodzko oferuje trzy rodzaje zatrudnienia: 

  • pełny etat, 
  • umowę zlecenie w sezonie wysokim (maj – październik) 
  • część etatu dla tych, co chcą dorobić w weekendy.

Powodzenia dla kandydatów!