Maryna Trybała, znana jako “Babcia na szosie” to idealny przykład kobiety, która mimo wieku się nie poddaje. Nie spędza emerytury na rozwiązywaniu krzyżówek, ale pokoju rowerem niezliczone ilości kilometrów. 

Maryna Trybała zaczynała swoją sportową karierę od Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Ruda. Następnie zainteresowało ją narciarstwo oraz taniec brzucha, a teraz jeździ rowerem szosowym. Dodatkowo prowadzi profil na Instagramie, na którym dzieli się z innymi swoimi podróżami i osiągnięciami. Pani Maryna posiada już ponad 20 tysięcy obserwatorów na swoim profilu, ale jak sama uważa nie czuje się jak wzór, nie chce edukować innych. Po prostu dzieli się swoją pasją, a może przy okazji zainspiruje do aktywnego stylu życia inne osoby.

Dla “Babci na szosie” w Kotlinie Kłodzkiej jest wiele pięknych miejsc. Najbardziej lubi trasę do Radkowa nad Zalew, z pięknym widokiem na Góry Stołowe. Ale Pani Maryna lubi też bardziej intensywne treningi i najczęściej wybiera się na przełęcze, których w Kotlinie Kłodzkiej jest sporo do wyboru.

Dlaczego sport jest potrzebny dla starszych ludzi?

Wszyscy wiemy, że aktywne spędzanie czasie to podstawa zdrowego, długiego życia. Sport nie tylko poprawia kondycję, ale również pobudza wytwarzanie hormonów szczęścia. Jazda na rowerze to z jednej stron wysiłek, a z drugiej przyjemna opcja na zwiedzanie okolicy. Seniorzy, którzy gorzej sobie radzą z chodzeniem na długich dystansach mogą spróbować przesiąść się na rower. W tym sporcie również potrzebna jest praca nóg, ale szybko zmieniające się krajobrazy oraz niezła zabawa powodują, że człowiek zapomina o nieprzyjemnym wysiłku. 

Pytanie tylko, jak wybrać idealny rower dla seniora? Kluczowymi czynnikami jakimi powinni się kierować seniorzy przy zakupie roweru będą na pewno cena, komfort i bezpieczeństwo. Warto też zwrócić uwagę, czy pojazd jest lekki, czy ciężki. 

Maryna Trybała to idealny przykład seniorki, która spędza czas niestandardowo, a przy okazji zdrowo. Warto śledzić “Babcię na szosie” na jej Instagramie oraz wypatrywać na przełęczach Kotliny Kłodzkiej.