W powiecie kłodzkim już po raz kolejny znaleziono pocisk z okresu II wojny światowej. Należy pamiętać, że przedmioty tego typu są bardzo niebezpieczne.

Mieszkaniec powiatu kłodzkiego zupełnie przez przypadek znalazł w krzakach coś, co przypominało pocisk artyleryjski. O tym fakcie został powiadomiony Oficer Dyżurny Komisariatu Policji w Nowej Rudzie, który skierował na miejsce patrol policji. Okazało się,że rzeczywiście jest to pocisk z czasów II wojny światowej, który nadal posiada niebezpieczne związki. Do czasu przyjazdu oddziału saperskiego, funkcjonariusze zabezpieczali teren. Pocisk zostanie zneutralizowany na jednym z poligonów.

UWAGA! Jeśli zobaczysz kiedyś pocisk lub inny przedmiot przypominający broń, nie dotykaj go. Nawet po kilkudziesięciu latach, związki wybuchowe zawarte w tego typu urządzeniach są nadal aktywne. Przenosić i rozbrajać pociski mogą tylko specjalnie wyszkolone oddziały saperskie. W wypadku znaleziska należy niezwłocznie powiadomić policję, a do czasu przyjazdu patrolu zabezpieczyć teren przed gapiami i kolejnymi przypadkowymi odkrywcami. 

To nie pierwszy taki przypadek

W kwietniu tego roku, głównie na terenie Kłodzka znaleziono aż trzy pociski. Pierwszy z nich znalazł mieszkaniec na peryferiach miasta. Podobnie jak w Nowej Rudzie, pocisk leżał w krzakach. Kilka dni wcześniej na terenie gminy Kłodzko, mężczyźni wykonujące prace początkowe również znaleźli niebezpieczne pozostałości po II wojnie światowej. Natomiast podczas prac remontowych przy moście w Podtyniu znaleziono powojenną pamiątkę w postaci pocisku przeciwpancernego.