Strażacy biorący udział w gaszeniu mieszkania w Ścinawce Dolnej znaleźli spopielone zwłoki. Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru i kto zginął w płomieniach. 

W ostatni wtorek, 7 czerwca, około godziny 7.00 doszło do tragicznego zdarzenia w Ścinawce Dolnej. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy z OSP Ścinawka Dolna stwierdzili, że przez wybite okno w budynku mieszkalnym wydobywają się kłęby dymu.

Jak relacjonuje Mariusz Matuła, zastępca szefa Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nowej Rudzie, strażacy w pierwszej kolejności odłączyli dopływ energii elektrycznej do płonącego mieszkania, a następnie weszli do środka. Okazało się, że przyczyną pożaru i kłębów dymu jest tapczan, na którym znajdują się zwęglone ludzkie zwłoki. Ze względu na stopień zwęglenia ludzkiego ciała strażacy odstąpili od kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Przyczyny pożaru oraz tożsamość ofiary będą ustalane najszybciej jak to możliwe.

Jak unikać pożaru?

Mimo, że przyczyn pożaru może być naprawdę wiele, warto przytoczyć kilka najczęstszych powodów. 

Zadbaj o dobrą instalację elektryczną i gazową w swoim domu. To właśnie często spięcia lub nieszczelna instalacja doprowadzają do powstania ognia. Jest tym bardziej niebezpieczne, że pojawia się znienacka i cicho. 

Nie zasypiaj z papierosem w ręce! Resztki z papierosów dostają się na pościel i materac. Są to przedmioty, które mogą się szybko zająć ogniem. 

Oprócz tego, przed wyjściem z domu pamiętaj o wyłączeniu wszelkich urządzeń RTV i AGD, takich jak kuchenka czy żelazko. To właśnie urządzenia, które wyzwalają ciepło mogą się przyczynić do nagłego pożaru.