Basen przy ulicy Fredry w Nowej Rudzie już został otwarty. Są jednak osoby, które preferują letnią kąpiel w bardziej naturalnych zbiornikach. Niestety w tym roku zalew w Radkowie nie będzie czynny.

Do publicznej wiadomości podano, że do lipca 2023 r. nieczynne będzie kąpielisko na Zalewie Radkowskim. Jak wiadomo zostanie ono opróżnione z wody, a w pozostałej części zalewu znacząco zostanie obniżony poziom wody. Działania te mają ułatwić wyczyszczenie dna zbiornika. Kąpielisko zostanie zamknięte, ponieważ część terenu przylegającego do kąpieliska zostanie stanowić będzie plac budowy. 

Ponadto należy liczyć się z czasowymi utrudnieniami w transporcie oraz niedogodnościami wynikającymi z hałasu na placu budowy. Do mieszkańców i turystów wysyłane są prośby o wyrozumiałość i podejście ze zrozumieniem do zaistniałej sytuacji. 

Po zakończeniu inwestycji kąpielisko przy zalewie będzie obiektem nowoczesnym, bogatym w atrakcje, dostosowanym do potrzeb rodzin z dziećmi. Może warto przeczekać ten rok n lepszą odsłonę zalewu?

Zawsze pozostaje basen

W środę, 1 czerwca chwilę po godzinie 14.30 uroczyście zainaugurowano drugi sezon po przebudowie basenu przy ul. Fredy w Nowej Rudzie. Dla osób, które będą musiały zrezygnować z kąpieli w Zalewie Radkowskim, to idealna alternatywa. 

Otwarcie miało miejsce w Dzień Dziecka. Z okazji tego dnia Burmistrz złożył dzieciom najlepsze życzenia oraz wyraził nadzieję na miłe i bezpieczne wakacje na basenie. Podczas otwarcia dzieci mogły liczyć m.in. na łakocie ufundowane przez sponsorów. 

W otwarciu udział wzięli również: Marzena Wolińska – wiceburmistrz Nowej Rudy, Andrzej Behan, przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Rudzie a także Wiesław Miśkiewicz – kierownik kąpieliska.

Otwarciem basenu było zainteresowanych wiele osób. Już kilka minut po otwarciu pierwsze osoby znalazły się już w basenie. Z czasem do kąpieliska zaczęło przybywać coraz więcej ludzi, także oficjalne otwarcie można śmiało uznać za udane.