Miasto planuje budowę ponad 2,5 kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej z chodnikiem. Nowa infrastruktura powstanie na ul. Zagórze w Nowej Rudzie – Słupcu.

W środę, 25 maja w noworudzkim magistracie ruszyły oferty na przetarg związany z przygotowaniem projektu ścieżki rowerowej o długości ok. 2531 m w ciągu ul. Zagórze w Słupcu, która ma być przedłużeniem istniejących już szlaków dla rowerzystów.

Władze miasta oczekują od wykonawcy, że zaprojektuje on ścieżkę dla rowerów o szerokości 2 m oraz 1,5 m dla pieszych o długości całkowitej wraz z chodnikiem około 2531,30 m.

Jak mówi burmistrz Tomasz Kiliński obecnie realizowany jest przetarg na projekt. Ścieżka rowerowa jest tylko częścią większego projektu prowadzonego z partnerami po polskiej i czeskiej stronie. Projekt dotyczy infrastruktury rowerowej, który będzie kontynuacją wcześniej zrealizowanego wspólnie z Broumovem, Radkowem i Nową Rudą projektu „Rowerowy region”. 

Nowa Ruda pragnie pozyskać pieniądze poprzez aplikację do programu Interreg Polska – Czechy. Miejmy nadzieję, że plan się uda, a nowa ścieżka powstanie niebawem. Budowa zaplanowana została najwcześniej w przyszłym roku, w zależności od czasu uruchomienia programu, terminu naboru i rozstrzygnięć projektu naborów w programie Interreg Polska – Czechy. Najważniejszą kwestią pozostaje oczywiście pozytywne rozpatrzenie wniosku i otrzymanie pieniędzy.

Na ogłoszony przetarg wpłynęły jak na razie dwie oferty. Firma z Dzierżoniowa za projekt zażyczyła sobie 147 600 zł, zaś firma z Marciszowa aż 341 940 zł. Miasto musi zadecydować, którego wykonawcę wybierze i czy nie powtórzyć przetargu.