Mieszkanka Nowej Rudy padła ofiarą oszustów. Tym razem nie była to standardowa metoda “na wnuczka”, a bardziej zorganizowana i mało podejrzana akcja. 

Do jednej z mieszkanek Nowej Rudy zadzwoniła osoba podająca się za listonosza, która poprosiła o podanie adresu zamieszkania, w celu weryfikacji danych. Następnie, po dwóch godzinach, zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta.

Przestępca poinformował kobietę, że prowadzone są działania skierowane przeciwko oszustom wyłudzającym pieniądze. Podczas rozmowy powiadomił kobietę o konieczności zabezpieczenia posiadanej przez nią gotówki, która niezwłocznie zostanie jej zwrócona po zakończeniu działań policyjnych

Jak informuje Wioletta Martuszewska z kłodzkiej policji, według ustaleń po kilku minutach przed budynek przyszła kobieta, której starsza mieszkanka Nowej Rudy przekazała 32 tys. złotych oraz 300 euro. Gdy seniorka zorientowała się, że została oszukana powiadomiła Policję.

Strzeżmy seniorów przed oszustami

Mundurowi ciągle apelują o rozsądek, opanowanie i nieufność. Mają jednak świadomość, że nie każda starsza osoba ma dostęp do internetu, a co za tym idzie nie jest świadoma tego, w jaki sposób działają oszuści. Dlatego należy ciągle informować naszych dziadków i rodziców o tym, że są oszuści, którzy mogą wykorzystać ich życzliwość. Warto rozmawiać z seniorami o tym, jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich podając się za funkcjonariusza policji lub przedstawiciela jakiejś firmy.