Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie w ciągu kilku dni ma ogłosić przetarg na studio muzyczno-nagraniowe. Będzie to najprawdopodobniej najnowocześniejsze studio muzyczne w ośrodku kultury w regionie.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Wojciech Kołodziej, poinformował, że lada dzień ogłoszony zostanie przetarg na studio muzyczne, które znajdzie się w piwnicach ośrodka kultury w Nowej Rudzie. Wejście znajdować ma się od strony parkingu i będzie dostosowane dla osób niepełnosprawnych. 

W najbliższym regionie nie ma chyba żadnego ośrodka kultury, który dysponowałby takim sprzętem jaki ma być dostępny w noworudzkim MOK-u. Dyrektor ma przez to nadzieję, że po uruchomieniu studia nagraniowo-muzycznego ośrodek kultury w Nowej Rudzie stanie się placówką jeszcze bardziej nowoczesną. W studiu, które powstanie będą mogły nagrywać nie tylko lokalne zespoły, ale również grupy z zewnątrz, koła gospodyń wiejskich z okolic i co ważne Zespół Pieśni i Tańca Nowa Ruda. 

Studio za darmo?

Ponieważ pieniądze, które pozyskał Miejski Ośrodek Kultury pochodzą z jednego z programów Unii Europejskiej, przez 5 lat studio będzie świadczyć usługi za darmo. Wojciech Kołodziej optymistycznie dodaje, że do przetargu zgłoszą się liczne firmy, a do końca roku studio powinno zacząć działać.

Dzięki takiej możliwości, Nowa Ruda oraz okolice mają szansę rozwinąć się muzycznie. Młodzi ludzie, którzy za darmo będą chcieli korzystać ze studia, mogą łatwo realizować swoje muzyczne pasje oraz ambicje. Trzymamy kciuki za przetarg i artystów, którzy będą w te okolice przyjeżdżać. 

Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.