Świadkowie opisują dramatyczne wydarzenia, które miały miejsce w minioną sobotę, 27 stycznia, w budynku wielorodzinnym zlokalizowanym przy ul. Głównej w Jugowie. Kiedy zegar pokazał 16:45 nastąpiła eksplozja butli z gazem propan-butan, co doprowadziło do zapłonu jednego z mieszkań na parterze tego obiektu.

Tak poważna awaria wymagała natychmiastowej interwencji służb ratowniczych. Na miejsce wysłano aż 10 zastępów straży pożarnej oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego. Dołączyło do nich również pogotowie energetyczne, mające na celu ocenę stanu instalacji gazowej po eksplozji.

Gdy pierwsze jednostki straży pożarnej dotarły na miejsce, mieszkańcy budynku już znajdowali się poza jego granicami, dzięki czemu uniknęli bezpośredniego niebezpieczeństwa. Strażacy podjęli działania mające na celu ugaszenie ognia oraz usunięcie źródła zagrożenia – butli z gazem propan-butan, która została wyniesiona na zewnątrz budynku.

W wyniku tych tragicznych wydarzeń jedna osoba, lokator mieszkania w którym doszło do eksplozji, została przewieziona do szpitala. Jak informuje Mariusz Matuła, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nowej Rudzie, strażacy udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia, zanim przekazali go pod opiekę profesjonalnego personelu medycznego.

Niestety, budynek który padł ofiarą eksplozji gazu i pożaru, nie nadaje się obecnie do zamieszkania. To niewątpliwie oznacza wielkie utrudnienie dla mieszkańców, którzy muszą teraz zmierzyć się z konsekwencjami tego nieszczęśliwego incydentu.