W bieżącym roku, plany na modernizację drogi powiatowej prowadzącej z Włodowic do Świerków nie zostaną zrealizowane. Jak zawsze zdarza się w takich sytuacjach, problemem jest niewystarczająca ilość funduszy w budżecie Starostwa Powiatowego w Kłodzku.

Nowa Ruda, jedna z gmin objętych tym zagadnieniem, od dawna podkreśla pilną potrzebę przeprowadzenia renowacji tej istotnej arterii komunikacyjnej. Długość tego krytycznie ważnego odcinka wynosi niecałe 10 kilometrów, a jego zły stan techniczny był tematem wielu naszych wcześniejszych publikacji.

Mieszkańcy miejscowości takich jak Dworek, Sokolica oraz Krajanów już od wielu lat bezskutecznie apelują do zarządcy drogi o jej naprawę. Stan techniczny drogi powiatowej numer 3338D, biegnącej od Świerków do Włodowic, jest nadzwyczaj kiepski. Jego obecna kondycja jest tak fatalna, że mógłby wręcz służyć jako tor treningowy dla entuzjastów jazdy crossowej.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy tych trzech miejscowości, wraz z innymi użytkownikami tej drogi, będą musieli wykazać się jeszcze większą cierpliwością. Modernizacja tej drogi prawdopodobnie nie nastąpi wcześniej niż za rok, choć istnieje ryzyko, że mogą to być jeszcze dłuższe oczekiwania.