W ciągu ostatniego tygodnia, w Nowej Rudzie miały miejsce dwa niebezpieczne wypadki. Takie sytuacje zmuszają do zastanowienia się, co jest nie tak.

Najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych jest nieodpowiedzialność kierowców oraz pieszych. Zwykle chodzi o przekroczenie prędkości, brawurę, nieuwagę rozproszoną na przykład przez telefon lub nietrzeźwość. Nie wiadomo jakie były okoliczności wypadków w Nowej Rudzie, ale można przypuszczać, że w grę wchodziła któraś z podanych wyżej przyczyn.

Dwie osoby ranne

30 października, około godziny 12.35 na ul. płk Józefa Sokola, na trasie Nowa Ruda – Drogosław zderzyły się dwa auta.. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy ustalili, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Peugeot 106 oraz Hyundai Tuscon. Ogólnie w zdarzeniu wzięły udział cztery osoby. Kierowca Peugeota i jego pasażerka zostali przetransportowani do szpitala. Na szczęście dwie pozostałe osoby jadące w pojeździe marki Hyundai, nie odniosły obrażeń. 

Przejazd na tym odcinku był mocno utrudniony. Kierowaniem ruchu zajęła się policja oraz zastęp straży pożarnej. 

Potrącenie na pasach

2 listopada, o godzinie 9.00 na drodze wojewódzkiej, czyli obwodnicy centrum miasta Nowa Ruda, kierowca auta marki Nissan potrącił 52-letniego mężczyznę. Nie wiadomo, dlaczego 44-letni kierowca nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, przez które prawidłowo przechodził 50-latek. Policja wykazała, że oboje byli trzeźwi. Przez pierwszą połowę dnia, na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która będzie próbowała znaleźć przyczynę wypadku i wskazać winnego. Potrącony mężczyzna trafił do szpitala. 

Podczas kierowania pojazdem, przechodzenia przez pasy dla pieszych czy ogólnie będąc uczestnikiem ruchu drogowego, należy pamiętać o ciągłej uwadze i odpowiedzialności. Częstym powodem rozkojarzenia jest używanie telefonu komórkowego do rozmów lub przeglądania wiadomości. Dla bezpieczeństwa swojego i innych warto na jakiś czas odpuścić przeglądanie smartfona i skupić się na ruchu drogowym.

Więcej o bezpieczeństwie na polskich drogach można poczytać tutaj.