Jakiś czas temu most na ul. Piłsudskiego ze względu na zły stan techniczny został poddany gruntownej odnowie i remontowi.

Most groził zawaleniem

Stan techniczny mostu na drodze między Nową Rudą a Włodowicami był tak zły, że groził zawaleniem się jednocześnie powodując straty i prawdopodobnie wypadek komunikacyjny. Dlatego też wymagane było podjęcie natychmiastowych działań renowacyjnych w celu zminimalizowania niebezpieczeństwa.

Warto przypomnieć, że most już w 2018 roku był w na tyle złym stanie, że została wprowadzona organizacja ruchu tak, aby możliwie ograniczyć ilość przejeżdżających pojazdów. Ponadto wprowadzono zwężenie pasów ruchu i ograniczenie prędkości do 20 km/h.

Prace związane z renowacją podjęte zostały 8 kwietnia. Od tego czasu kierowcy mieli do dyspozycji objazd przez drogę wojewódzką nr. 381 lub przez ulicę Świdnicką i Niepodległości.

Koszty związane z remontem

Łączna suma pieniędzy za przeprowadzenie remontu mostu drogi krajowej nr. 380 wyniosła aż 1 033 719 złotych i 84 grosze. Na szczęście całą tę kwotę pokrywa Samorząd Województwa Dolnośląskiego, który finansuje całą renowację i odnowę.

Kiedy most zostanie przywrócony do ruchu?

Jedynymi pracami, jakie pozostały do wykonania na tym obiekcie są ułożenie nowej nawierzchni na powierzchni mostu wraz z dylatacjami.

Jak informuje i zapewnia wykonawca, most będzie nadawał się do ponownej eksploatacji już 23 sierpnia 2021 roku.