Przygoda Krzysztofa Miki z piłką nożną dobiega końca, a jego ostatni mecz odbędzie się przeciwko Górnikowi Złotoryja. W roli kapitana drużyny Piasta, Miki ma na swoim koncie imponującą liczbę 430 rozegranych spotkań, podczas których zdobył 110 goli – informuje klub.

Piast Nowa Ruda zdobył punkt w przedostatnim spotkaniu z Żmigrodem. Pomimo że remis nie wpływa znacząco na ich pozycję, trener Karol Ulatowski wyraził zadowolenie z wyniku i postawy swoich zawodników. Szczególne uznanie zasługują za to, że przystąpili do walki bez kluczowych graczy – Kotova, Osickiego, Sawickiego i Poświstajło.

Z uwagi na brak czterech zawodników z pierwszej jedenastki, drużyna musiała polegać na dwóch juniorach rezerwy. Pomimo tych trudności, noworudzianie wykazali się umiejętnością skutecznej obrony dostępu do własnej bramki. Debiutant Dominik Pieróg, grający w czwartej lidze, również dobrze spisał się między słupkami. Choć w tym spotkaniu nie udało się zdobyć żadnych goli, to jednak Piast miał kilka okazji do zagrożenia bramki przeciwnika.

Informacja o tym, czy Piast uda się uniknąć baraży, stanie się dostępna po ostatniej rundzie rozgrywek.