W Nowej Rudzie wszedł w życie plan kompleksowego remontu ulicy Kolejowej. Pierwsza faza tej szczegółowej renowacji ma na celu wymianę systemu wodociągowego oraz kanalizacji deszczowej. Właśnie te elementy są kluczowe na początkowym etapie realizacji projektu. Tym samym, równocześnie z tą inicjatywą, rozpoczęły się również prace na terenie znanym jako „parking” znajdującym się przy ulicy Kolejowej pod numerem 5.

Nowa Ruda ożyła w poniedziałek gwarem prac związanych z pierwszym etapem modernizacji ulicy Kolejowej. Przypomnijmy, że całość tego zadania została precyzyjnie rozplanowana na dwa etapy. Pierwsza faza obejmuje prace prowadzone od miejsca znane jako Skład Opału „Antracyt”, który prowadzi Marek Warowy, aż do skrzyżowania z ulicą Ciemną.

Na równi z tym projektem, ruszyły prace na placyku znajdującym się przed barem piwnym „U Górala”, zlokalizowanym przy ulicy Kolejowej 5. W związku z tym, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie apeluje do mieszkańców o unikanie parkowania swoich pojazdów na wspomnianym „parkingu”, ponieważ w tym miejscu będą przeprowadzane prace wodno-kanalizacyjne.