W najbliższą sobotę pod hasłem „Kochamy i sprzątamy” odbędzie się czwarta akcja sprzątania lasów, pól, łąk i wsi w gminie Radków. Mieszkańcy sąsiednich gmin są również serdecznie zaproszeni.

Stowarzyszenie lokalnych miłośników przyrody Stolovelasy zaprasza na kolejną edycję sprzątania gminy Radków. Celem akcji jest posprzątanie jak największych obszarów wspólnego użytkowania, czyli okolic domów, spacerowych szlaków, biegowych ścieżek czy lasów. Organizatorzy zachęcają, aby zrobić to po prostu dla siebie, dla bliskich, dla dzieci i dla natury. Warto zaprosić sąsiadów, ciocie, wujków, babcie, dziadków i przybywać tłumnie, aby zrobić coś dobrego. Każdemu przyda się odrobina ruchu i dystansu oraz mała przerwa od telewizora czy smartfona. Wspólne sprzątanie to nie tylko szczytny cel, ale również możliwość spotkania się, porozmawiania i wymiany myśli.

Akcja ma charakter otwarty – chętni muszą poinformować o miejscu, które zdecydują się posprzątać, a stowarzyszenie dostarczy tam worki i rękawiczki.

Początek akcji przewidziano na godz. 11.00 w najbliższą sobotę, czyli 19 marca. Po sprzątaniu uczestnicy zaproszeni są na wspólne ognisko w gawrze w Ścinawce Górnej, podczas którego zagra Kapela Bożków. 

Warto dodać, że to właśnie w Ścinawce mieści się Stowarzyszenie Lucky Horses – absolutnie wyjątkowe miejsce prowadzone przez niesamowitych ludzi pod przewodnictwem Kingi Stachowiak. Warto wybrać się tu z dziećmi.

Powodzenia we wspólnym sprzątaniu!