Powiat kłodzki jest niezwykle różnorodny. Dzięki temu wypoczynek w tym miejscu można zaplanować wielorako. Jeśli podejdzie się do tego umiejętnie to zarówno dzieci, jak i rodzice będą zadowoleni. 

Kids Arena w Bike Park Czarna Góra

Kids Arena to rowerowy plac zabaw, składający się z sześciu tras przeznaczonych dla początkujących. Niech nie zwiedzie nikogo nazwa, ponieważ w tym miejscu wiek nie gra roli. Świetnie będą się tutaj bawić zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli!

Oto kilka tras, na które można się wybrać:

  • Snake – bardzo łatwa trasa z gładką nawierzchnią, złożona z wielu zakrętów z bandami.
  • Rambo – łatwa trasa o charakterze toru przeszkód, bardzo urozmaicona. Są tu przeszkody drewniane, kamienne, ziemne, a na końcu stylowy stolik.
  • North Shore – trasa składająca się z różnej szerokości drewnianych kładek i kamiennych ścieżek – aby je pokonać trzeba równowagi. Dzieli się na ścieżkę łatwą i trudną.
  • Wielbłąd – trasa łatwa, wyposażona w liczne muldy, które kształtem przypominają grzbiet wielbłąda.
  • Skocznia Małysza – dwie bezpieczne skocznie (przypominające te narciarskie), z pomiarem długości skoku na lądowaniu.
  • Pump track – łatwy tor służący do jazdy bez pedałowania. Rower napędzany jest dzięki odpowiedniemu „pompowaniu”.

Kopalnia Złota „Złoty Stok”

Kopalnia Złota to prawdziwa gratka zarówno dla wielbicieli historii i przyrody, ale również dla tych lubiących atrakcje. Zwiedzając “Złoty Stok” można poznać nie tylko tajemnice ukryte głęboko pod ziemią, ale również zobaczyć podziemny wodospad, kolejkę, przejść przez chodnik śmierci, a na koniec przepłynąć łodzią oraz zwiedzić Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli. 

W sezonie letnim zwiedzanie kopalni odbywa się się w godzinach 9:00-17:30. Czas zwiedzania około 1,5 godziny, wejście co 45 minut.

Bilety: normalny – 40 zł, ulgowy – 32 zł. W cenie biletu przewodnik oraz zwiedzanie Muzeum Minerałów i Izby Górnictwa.

Alpine Coaster Czarna Żmija

To najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia grawitacyjna. Czy ktoś się odważy pokonać trasę o długości 950 metrów obejmujące 3 pętle, liczne zakręty oraz wiadukt nad potokiem?

Dla ciekawskich bilety: normalny – 18 zł, ulgowy – 12 zł. Godziny otwarcia: codziennie od 9:00 do 19:00.

Średniowieczna Osada Górnicza

Położona nieopodal Kopalni Złota, Średniowieczna Osada Górnicza oferuje pełną tajemnic, nauki i strachu podróż w czasie. Średniowieczny park techniczny pozwala najmłodszym poznać proste prawa fizyki wykorzystywane do uruchamiania i pracy rozmaitych urządzeń. Wszystkie urządzenia odtworzono w skali 1:1. Dużą atrakcją osady jest ścieżka strachu.

W sezonie letnim zwiedzanie odbywa się w godzinach 10:15-18.00. Czas zwiedzania około godziny, wejście co 15 minut. Bilety: normalny – 20 zł, ulgowy – 20 zł. W cenie biletu oprowadzanie z przewodnikiem, Ścieżka Strachu oraz spotkanie z Katem.

Jump World – park trampolin w Kłodzku

Park został specjalnie zaprojektowany dla małych i dużych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. W parku poza dużą strefą do skakania znajduje się również kilka innych atrakcji: tor przeszkód, basen z gąbkami oraz ścianka wspinaczkowa. Świetna zabawa połączona z treningiem.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą odwiedzić park codziennie w godz. 10:00-21:00. Cena godzinnego biletu: 30 zł.