Tygodniowy okres upłynął od momentu, kiedy ujawniono wyniki szóstej odsłony Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych skierowanego do samorządów na terenach, które dawniej należały do Państwowych Gospodarstw Rolnych (PGR). Powiat kłodzki i przynależne do niego gminy będą mogły liczyć na wsparcie finansowe sięgające blisko 27 milionów złotych.

Niestety, nie wszystkie gminy mogą cieszyć się z takiego obrotu spraw. Sytuacja dotknęła między innymi Radków, który mimo starań nie znalazł się w gronie beneficjentów tej rządowej inicjatywy. W związku z tym burmistrz miejsca zdecydował się wydać oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Szósta edycja Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, umożliwiła bezzwrotnym wsparciem aż 2035 różnego rodzaju inwestycjom. Kwota przekazana przez rząd na ten cel wynosi aż 4,5 miliarda złotych pochodzących z budżetu państwa, co stanowi wyższą wartość niż ta przyznana w poprzedniej edycji programu dedykowanej właśnie regionom, gdzie kiedyś działały PGR-y.

Wśród projektów zgłoszonych przez gminę Radków znalazł się wniosek o dofinansowanie modernizacji placówek edukacyjnych oraz zagospodarowania przestrzeni przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ścinawce Średniej. Niestety, mimo starań, nie udało się zdobyć wsparcia dla tych inwestycji, co skutkowało brakiem gminy Radków na liście beneficjentów dotacji dla województwa dolnośląskiego.