Udało się uzyskać pieniądze na dwie akcje, które będą miały miejsce na terenie Gminy Nowa Ruda. Pierwsza z nich dotyczy dzieci, natomiast druga modernizacji drogi. 

Nowa Ruda uzyskała pieniądze na dofinansowanie lekcji pływania dla uczniów szkół podstawowych oraz na remont drogi powiatowej – ul. Pniaki w Jugowie.

Nauka pływania

Z darmowych zajęć skorzysta 95 uczniów szkół podstawowych z terenu całej gminy. Pieniądze uzyskano w ramach dwóch projektów, które ruszyły w połowie września 2021 roku. 

Pierwszym z nich jest “Dolnoślązak umie pływać 2021”, który skierowany jest do uczniów klas I-III. Nauka będzie trwać przez 10 tygodni, po półtorej godziny tygodniowo.

Drugi projekt, “Płynę dalej 2021” dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Gminę Nowa Ruda, dotyczy dzieci z klas IV-VIII, które podczas zajęć będą mieć możliwość rozwijania i doskonalenia swoich umiejętności pływackich. W ramach tej edycji odbędzie się około 20 wyjazdów.

Wszystkie zajęcia będą mieć miejsce na pływalni CTS Nowa Ruda. Operatorem projektów jest Dolnośląska Federacja Sportu we Wrocławiu.

Remont drogi

W Jugowie na terenie Gminy Nowa Ruda, jeszcze w tym roku, zostanie wyremontowana ulica Pniaki. Środki na modernizację przekazały Lasy Państwowe. Symboliczne przekazanie środków odbyło się podczas Komisji Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego i Infrastruktury Drogowej.

Remont będzie kosztował prawie 900 tysięcy, z czego 420 tys. podarowały Lasy Państwowe, a po 235 tys. Gmina Nowa Ruda Powiat Kłodzki. Remontem zajmie się firma Drogmost. Prace potrwają do końca listopada bieżącego roku.