Podpisano porozumienie w sprawie dofinansowania dla Gminy Nowa Ruda. Powiat kłodzki przydzieli pieniądze na psychologa, z którego usług będą mogli korzystać mieszkańcy. 

Już od 30 września 2021 roku działa Punkt Interwencji Kryzysowej. Można go znaleźć w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, przy ulicy Kolejowej 18 w Nowej Rudzie. To tam przyjmuje psycholog, który udziela bezpłatnych porad dla mieszkańców. 

Jeśli potrzebujesz wsparcia masz okazję porozmawiać o swoich problemach z lekarzem. Dotyczy to szczególnie osób, które znalazły się w sytuacjach kryzysowych, takich jak utrata bliskiej osoby, choroba, przemoc fizyczna lub psychiczna, wyłudzanie czy też zdarzenia losowe. 

Psycholog przyjmuje w każdy czwartek pomiędzy 14:30 a 16:30. Na wizytę można umawiać się telefonicznie pod numerem 74 867 31 30 lub 726 130 988.

Powiat kłodzki sfinansuje również pomoc psychologiczną dla mieszkańców Bystrzycy Kłodzkiej. 

Nie bój się. Porozmawiaj

Wiele osób wstydzi się swoich problemów. Uważają, że nie potrzebują wsparcia, są silne i same dadzą sobe radę. To bardzo złe myślenie, które może się kończyć nieprzyjemnymi skutkami, na przykład popadaniem w nałogi. Warto skorzystać z pomocy osoby wykwalifikowanej, której rady i ciepłe słowo mogą czynić cuda. Psycholog jest w stanie zdiagnozować pacjenta, wybrać dla niej najlepszą ścieżkę terapii, uspokoić, pokrzepić. 

Powiat kłodzki wyszedł z otwartą ręką do swoich mieszkańców. Jeśli jest możliwość bezpłatnych konsultacji, dlaczego by się nie wybrać? Może wystarczy tylko jedna rozmowa? Należy pamiętać, że do psychologa udają się ludzie, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu, wyjść na prostą i cieszyć się każdym dniem. Warto próbować!