W nocy, w miejscowości Żelaźno (gmina Kłodzko), miała miejsce akcja poszukiwawcza mężczyzny w wieku około 50 lat. W działania zaangażowani byli również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Komendy Stołecznej Rady Gminy Nowa Ruda – Słupiec. W poszukiwania włączono drona z kamerą termowizyjną oraz quad, co znacznie ułatwiło operację. Na szczęście, po intensywnych poszukiwaniach, zaginiony mężczyzna został odnaleziony – był cały i zdrowy.

Akcja poszukiwawcza była prowadzona na prośbę policji, która poprosiła o wsparcie jednostki OSP Nowa Ruda – Słupiec oraz OSP Żelazno. Informacje o zaangażowaniu tych jednostek przekazał Bartosz Zdęga, reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku.

Podczas szukania zaginionego mężczyzny, na miejsce zdarzenia przybyli nie tylko strażacy, ale także funkcjonariusze policji i członkowie Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej LIFE. Dzięki ich wspólnym staraniom, po kilku godzinach intensywnych poszukiwań, zaginiony mężczyzna został odnaleziony. Jak podkreślił Zdęga, mężczyzna nie wymagał żadnej pomocy medycznej po odnalezieniu.