W wyniku niedawnego procesu wyborczego w Nowej Rudzie, zaowocowało to liczbą 10 102 ważnych kart do głosowania na posłów i senatorów. Burmistrz miasta, Tomasz Kiliński, publicznie wyraził swoją wdzięczność za tak aktywne zaangażowanie lokalnej społeczności w wybory.

Kiliński skierował swoje podziękowania do mieszkańców na oficjalnym profilu na Facebooku, mówiąc: „Wasze zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w demokratycznym procesie wyborczym mają nieocenioną wartość. To właśnie Wasze głosy przyczyniają się do kształtowania przyszłości naszego miasta oraz całego kraju. Twoja obecność w punktach wyborczych jest potwierdzeniem troski o los naszej wspólnoty i kraju”.

W tym samym wpisie burmistrz złożył gratulacje posłance Monice Wielichowskiej, która jest rodowitą mieszkanką Nowej Rudy i która dzięki uzyskanemu poparciu udało jej się ponownie zdobyć mandat posła na Sejm RP.

„Mam przekonanie, że będziesz dumny z jej pracy na rzecz naszych interesów w parlamencie. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować naszą owocną współpracę i wspólnie dążyć do dalszego rozwoju Nowej Rudy. Wspólnie budujemy lepszą przyszłość” – skwitował wpis Kiliński.