Prace związane z rozpoczęciem dużej przebudowy ulicy Sportowej, będącej częścią szeroko zakrojonego projektu modernizacji dróg na osiedlu Piastowskim w Nowej Rudzie, zostaną zainaugurowane w najbliższy poniedziałek, 20 maja.

Miasto Nowa Ruda przygotowuje się do tego wydarzenia. Komisja Porządku Publicznego i Komunikacji działająca przy Radzie Miejskiej w Nowej Rudzie rozpoczęła swoje prace. Członkowie komisji wraz z zaproszonymi gośćmi skupili się na omówieniu szczegółów dotyczących organizacji ruchu zastępczego na osiedlu Piastowskim podczas nadchodzących prac budowlanych.

W czwartek, 16 maja, odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji Porządku Publicznego i Komunikacji Rady Miejskiej w Nowej Rudzie w obecnej kadencji. W spotkaniu uczestniczyli członkowie komisji, Agnieszka Żołnierczyk i Janusz Król z Wydziału Infrastruktury i Inwestycji urzędu miejskiego, a także projektant Tomasz Zieliński z firmy „INŻBUD” i Tomasz Serafiński, właściciel spółki Serafiński Roads. Razem skupili się na omówieniu planów dotyczących organizacji ruchu zastępczego, który ma za zadanie ułatwić komunikację mieszkańcom podczas zaplanowanych na najbliższe dni prac związanych z przebudową dróg na osiedlu Piastowskim w Nowej Rudzie.