Zarówno osoby wybierające się w Góry Stołowe, jak i te pozostające w mieście powinny być zadowolone z oferty przygotowanej dla mieszkańców i turystów.

Park Narodowy Gór Stołowych w każdy wakacyjny piątek będzie organizować darmowe spacery edukacyjne „Pod Szczelińcem”.

Osoby chcące wziąć udział w takim spacerze będą mieć okazję przejść przez łąki pasterskie i u podnóża Szczelińca, a przy okazji zdobyć nieco więcej wiedzy o przyrodzie i historii Gór Stołowych. Organizatorzy zapraszają w każdy lipcowy i sierpniowy piątek o godz. 10:30. Zbiórka przy głównym wejściu do budynku Centrum Szkoleniowo – Edukacyjne Parku Narodowego Gór Stołowych – Karłów 10. Czas trwania spaceru to około 1,5 godziny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

A dla miłośników kultury…

Natomiast ekipa Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie również przygotowała ciekawe atrakcje, skierowane głównie do dzieci na okres wakacji. Wśród nich tańce, zabawy i gry na plaży oraz warsztaty ceramiczne!

W każdy lipcowy wtorek i czwartek na plaży będą odbywać się tańce, gry i zabawy z instruktorem. Początek o godz. 10:00. 

W poniedziałek 18 lipca zorganizowane zostaną warsztaty ceramiczne, a 23 lipca na Górze Św. Anny odbędzie się festyn. 

Warto wspomnieć o kinie przy noworudzkim MOK, które również działa w okresie wakacyjnym. W lipcu najmłodsi widzowie mogą obejrzeć dwie animacje – “Rekin kontra Foki” (11 i 14 lipca) oraz “Jeżyk i przyjaciele” (18, 20, 26 lipca).