Pod nieszczęśliwym znakiem zakończyły się poszukiwania 55-letniego mężczyzny, który wyruszył na grzybobranie do lasu w rejonie Bartnicy. Niestety, w godzinach popołudniowych dnia kolejnego po jego zaginięciu, odnaleziono ciało tego mężczyzny.

Sytuacja miała miejsce w Gminie Nowa Ruda. To właśnie tam, 10 października, 55-latek postanowił wybrać się do lasu na grzyby. Jego nieobecność w domu do godziny 21:00 tego samego dnia stała się powodem do niepokoju dla rodziny, która zgłosiła zaginięcie mężczyzny na policję. Zainicjowano akcję poszukiwawczą, którą przerwano jedynie na czas nocy.

Z rana następnego dnia wznowiono działania mające na celu odnalezienie zaginionego. W poszukiwaniach uczestniczyli funkcjonariusze policji z psem tropiącym, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z Jugowa, Sokolca i Nowej Rudy-Słupca wyposażonych w specjalistyczne drony i quady. W akcję zaangażowani byli również strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Rudzie, Straż Leśna oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza LIFE.

Niestety, mimo zaangażowania wielu służb, poszukiwania zakończyły się tragicznie. Około godziny 15:00 w środę, na jednej z łąk odnaleziono ciało mężczyzny.