Gminę Radków można określić mianem miejsca, gdzie nie brakuje rozmachu w podejściu do inwestycji. Istniejący tam tor wodny Water Ninja, powszechnie uważany za jeden z najlepszych na zalewie, to dopiero początek. Aktualnie największe zamierzenia skupiają się na budowie nowego placu zabaw, który ma kosztować aż milion złotych.

Planowany jest tu plac zabaw „Kraina Liczyrzepy”. Jego realizacja ma rozpocząć się natychmiast po zakończeniu remontu lokalnego przedszkola. Burmistrz Jan Bednarczyk wyraził jednak obawę, że prace budowlane nie rozpoczną się jeszcze w tym roku. Pomyślność projektu, którego koszt wynosi 13 tysiące złotych, jest już jednak pewna – jak twierdzi burmistrz, wszystkie dokumenty są gotowe.

Plac zabaw ma oferować wiele atrakcji dla dzieci. Według projektu znajdą się tam m.in. dwie zjeżdżalnie – skarpowa burtowa i rurowa, ścieżka dla bosych stóp czy górka saneczkowa. Przewidziano również huśtawki, tablice manipulacyjne oraz tor przeszkód. Dla najmłodszych użytkowników przewidziano częściowo zadaszoną piaskownicę.

Centralnym punktem parku ma być gigantyczne drzewo, które jest marzeniem każdego dziecka. Młodzi odkrywcy będą mogli eksplorować liczne korytarze w gałęziach drzewa, prowadzące do małych obserwatoriów na końcach gałęzi. Najodważniejsi będą mogli wejść do obserwatorium na samym wierzchołku drzewa, a stamtąd zjechać 6-metrową zjeżdżalnią rurową. W środku pnia przewidziano liny – tunele do wspinaczki. W planach jest również właz prowadzący do podziemnej bazy, przypominający ten znany z popularnej kreskówki o Gumisiach. Dzieci będą mogły wybierać między łatwiejszymi i trudniejszymi ścieżkami wspinaczkowymi.