W bliskim czasie, miasto Nowa Ruda zamierza zorganizować wydarzenie o nazwie „Dni Seniora”. Oczekuje się, że w tym wydarzeniu frapującym nie tylko uczestniczyć będą miejscowi seniorzy, ale również przybędą reprezentanci Rad Seniorów z gminy Kłodzko.

Znana Przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Nowa Ruda, pani Anna Szczepan, zapewnia że „Dni Seniora” obfitują w atrakcje. Przewiduje się, że nie tylko starzy mieszkańcy Nowej Rudy będą celebrować ten dzień, ale także goście z gminy Kłodzko dołączą do sławy.

Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie tego doniosłego wydarzenia dla naszej starszej społeczności. Została przyznana kwota nieco ponad 9 tysięcy złotych, co stanowi 80% wartości dofinansowania. W ramach „Dni Seniora”, planowane są różne wydarzenia, w tym tradycyjny rajd seniora. W tym roku rajd będzie prowadził ulicami miasta, a to ze względu na udział odwiedzających członków Rad Seniorów z terenu Gminy Wiejskiej Kłodzko – informuje Anna Szczepan.

Pani przewodnicząca dodatkowo zdradza, że pierwszy dzień świętowania zakończy się w parku upamiętniającym Helenę i Władysława Grzegorczyków, który znajduje się przy ulicy Strzeleckiej.