Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a choć do nich zostały jeszcze dwa tygodnie, już teraz warto zanotować w swoim kalendarzu ważną datę – 15 grudnia. To właśnie tego dnia odbędzie się specjalne wydarzenie organizowane przez Fundację Ratujmy Uśmiech Dziecka – „Wigilia Opłatkowa” na rynku w Nowej Rudzie.

W najbliższy piątek, na placu Rynkowym w Nowej Rudzie, o godzinie 12:00 rozpocznie się już piąta edycja „Wigilii Opłatkowej”. Wydarzenie to jest efektem współpracy Fundacji Ratujmy Uśmiech Dziecka z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowej Rudzie oraz Urzędem Miejskim i OSP Nowa Ruda – Słupiec.

Stanisław Kołacki, Prezes Fundacji, zaprasza wszystkich mieszkańców Nowej Rudy i okolicznych miejscowości. Nie ma powodu obawiać się złych warunków pogodowych, jako że zimowa aura łaskawie odpuściła. Dlatego też piątkowe popołudnie będzie idealnym czasem na ogrzewanie się przy świątecznych potrawach i kolędach, tworząc typowo świąteczną atmosferę.

Kołacki podkreśla, że jak co roku dla gości przygotowane zostały tradycyjne dania wigilijne. Będzie barszcz czerwony z uszkami, ryba po grecku, różnego rodzaju pierogi oraz bigos. Organizatorzy nie zapomnieli także o słodkościach, zapewniając ciasta oraz gorącą kawę i herbatę.