Na ulicy Ciemnej w Nowej Rudzie doszło do pożaru opuszczonego budynku. Z daleka widoczne były gęste chmury dymu. Wstępne badania wskazują, że ogień prawdopodobnie został zaprószony przez niezidentyfikowane osoby.

W Nowej Rudzie alarm pożarowy zadzwonił wczoraj około 10:20. Strażacy otrzymali zgłoszenie o płonącym niewykorzystywanym budynku mieszkalnym na ulicy Ciemnej w miejscowości Nowa Ruda – relacjonuje Bartosz Zdęga z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku.

Zgłoszenie do dyżurnego stanowiska kierowania wpłynęło około 10:20. Zdaniem osoby zgłaszającej, płomienie strawiły pomieszczenia pustostanu przy ul. Ciemnej na obszarze Nowej Rudy. W odpowiedzi na zgłoszenie, udały się na miejsce cztery jednostki straży pożarnej – trzy z nich należały do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nowej Rudzie, a czwarta to OSP KSRG Nowa Ruda – Słupiec.

Gdy strażacy dotarli na miejsce, ustalili, że ogniem są objęte meble i śmieci znajdujące się na pierwszym piętrze budynku. Na szczęście nie odnotowano żadnych ofiar wśród ludzi. Przypuszcza się, że pożar mógł być wynikiem działania nieznanych osób, które mogły zaprószyć ogień – komentuje Zdęga.