Najzdolniejsi młodzi pływacy w wieku 12 i 13 lat z Dolnego Śląska zgromadzili się w Nowej Rudzie, aby wziąć udział w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików. Wydarzenie to, które miało miejsce w dniach od 15 do 16 marca, było skierowane do uczestników urodzonych w latach 2011 i 2012.

W wydarzeniu brali udział również reprezentanci klubów pływackich Neptun Świdnica i Rekin Świebodzice. W sumie, zespół z powiatu świdnickiego zakończył swoją misję na terenie Nowej Rudy zdobywając trzy medale. Nel Obajtek reprezentująca Rekin Świebodzice zdobyła dwa srebrne medale, stanąwszy na drugim miejscu podczas wyścigów na 100 metrów stylem motylkowym oraz na 200 metrów stylem grzbietowym. Otylia Kraus z Neptuna Świdnica triumfowała zaś na dystansie 400 metrów stylem dowolnym, co przyniosło jej brązowy medal.

Zawodnicy reprezentujący Neptuna Świdnica to: Natasza Żyła, Otylia Kraus, Natalia Polaczek, Emil Świdnicki, Leon Kopeć i Ksawery Sobaszek. Natomiast w składzie drużyny Rekina Świebodzice znaleźli się: Nel Obajtek, Nadia Hodel, Wiktoria Kościelniak, Natasza Kułak, Natalia Stec, Agata Juś, Carmen Jerzyk, Julian Jachym, Bartosz Ciszewski, Maciej Salwa, Paweł Szram i Adam Nowicki.