17 lipca w Nowej Rudzie odbyła się uroczystość otwarcia nowego, letniego basenu rekreacyjnego dla mieszkańców.

W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy oraz zaproszeni goście.

Nową inwestycję planowano od wielu lat. Jej początkiem było istniejące jeszcze przed II Wojną Światową miejsce dawnej rekreacji wodnej dla mieszkańców tego regionu. Aby pokryć koszt budowy nowoczesnego ośrodka aktywnego wypoczynku władze miasta zwróciły się z wnioskiem o dofinansowanie w ramach budżetu unijnego. Nową inwestycję zrealizowano dzięki funduszowi przeznaczonemu na projekt pod nazwą  „Rewitalizacja terenów rekreacyjnych wraz z zagospodarowaniem przestrzeni położonych przy ul. Fredry w mieście Nowa Ruda”.

Jak informuje Tomasz Kiliński, Burmistrz Nowej Rudy, koszt wybudowania nowego obiektu rekreacyjnego wyniósł 15 mln złotych. Jednak 8 mln zł z tej kwoty pochodziło z funduszy Unii Europejskiej.  Pan Burmistrz zdradził również, że basen jest tylko częścią ogromnego projektu, który przewiduje powstanie kolejnych obiektów potrzebnych mieszkańcom. W niedalekiej przyszłości ma bowiem powstać tu świetlica środowiskowa, Uniwersytet Trzeciego Wieku z zajęciami dla seniorów oraz obiekty sportowe do zajęć z klubem KS Piast Nowa Ruda. Na terenie obiektu miasto uruchomi także punkt doradztwa zawodowego. Będą tu organizowane letnie i zimowe zajęcia sportowe.

Z nowej inwestycji rekreacyjnej są szczególnie zadowoleni młodzi ludzie, którzy chcąc skorzystać z wodnych aktywności, musieli podróżować do sąsiednich gmin. Nie mniejszą satysfakcję mają rodziny z dziećmi. Bez konieczności organizowania dużej wyprawy mogą zapewnić pociechom doskonały wypoczynek na świeżym powietrzu w niedalekim sąsiedztwie. Oprócz dużego basenu rekreacyjnego mamy tu także niewielki brodzik dla maluchów.  Dla wszystkich korzystających dobrą informacją jest obecność ratowników. Dbają oni o bezpieczeństwo zarówno dorosłych jak i najmłodszych.

Basen jest otwarty dla wszystkich chętnych codziennie, w godzinach od 10:00 do 20:00.
Dodatkową dobrą informacją jest fakt, że za wstęp i korzystanie z basenu nie trzeba płacić. Przez 5 kolejnych lat wstęp na obiekt ma być bezpłatny.