Remigiusz Mróz jest chyba jednym z bardziej płodnych pisarzy ostatnich lat. Przez niecałe 8 lat wydał ponad 50 książek. Akcja jego najnowszej powieści związana jest z regionem Dolnego Śląska.

“Projekt Riese” to tytuł najnowszej książki Remigiusza Mroza. Nazwa daje czytelnikowi jasno do myślenia czego może dotyczyć książka. Riese to największy projekt nazistowskich Niemiec, którego przeznaczenie wciąż pozostaje nieznane. Być może zagadka tego podziemnego miasta, arki przetrwania lub fabryki, w której pracowano nad bronią jądrową zostanie rozwiązana. Jak na razie jest dziś wielką atrakcją turystyczną w Górach Sowich.

Remigiusz Mróz to aktualnie najpopularniejszy polski pisarz. Urodził się 15 stycznia 1987 roku w Opolu. Z wykształcenia prawnik i absolwent Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jego książki rozeszły się w Polsce w kilku milionach egzemplarzy. Został także uhonorowany szeregiem nagród literackich oraz kulturalnych. Gatunkiem, w którym specjalizuje się Mróz to kryminał i thriller.

Wydany w styczniu tego roku “Projekt Riese” zajmuje już drugie miejsce na liście bestsellerów sklepu internetowego Empik.com. Natomiast “Projekt Riese – serial oryginalny”, czyli audiobook stworzony na potrzeby książki miejsce trzecie. Sensacyjny kryminał ma 480 stron, a jego cena wynosi około 40 zł. 

O czym jest “Projekt Riese”?

Podziemne miasto postanawia odwiedzić pięcioro ludzi, zupełnie nieświadomych tragedii, która ma ich spotkać. Podczas eksploracji tuneli dochodzi do trzęsienia, a stropy ulegają zawaleniu, odcinając turystów od świata i pozbawiając ich szans na ratunek. Robią wszystko, by przeżyć, powoli uświadamiając sobie, że na powierzchni wydarzyło się coś, co sprawiło, że znany im świat przestał istnieć… I że to oni mogą być jedynymi, którzy przetrwali kataklizm.

Jakie inne ciekawe kryminały dzieją się na Dolnym Śląsku? Odpowiedź można znaleźć tutaj.