Nowa Ruda staje się świadkiem istotnej zmiany ekonomicznej. W wyniku działań Komisji Gospodarczo-Budżetowej Rady Miejskiej w Nowej Rudzie, opłata za bilet komunikacji miejskiej doświadczy podwyżki. Zamiast planowanych 4 złotych, jak pierwotnie zakładał projekt uchwały, od 1 sierpnia bilet będzie kosztował 5 złotych.

Mieszkańców Nowej Rudy niebawem czeka kolejna nowość. Miasto zamierza wprowadzić do swojej floty nowoczesne pojazdy komunikacji miejskiej. Oczekuje się, że markowe elektryczne autobusy Solaris Urbino 9 LE electric dotrą do miasta wkrótce. Przewiduje się, że od 1 sierpnia zaczną one świadczyć usługi na trasie Słupiec – Centrum – Drogosław i z powrotem, funkcjonując codziennie od rana do wieczora.

Zmiana cen biletów była tematem posiedzenia Komisji Porządku Publicznego i Komunikacji Rady Miejskiej w Nowej Rudzie, które odbyło się w poniedziałek, 17 czerwca. Agnieszka Goryluk, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Inwestycji urzędu miejskiego, zaprezentowała członkom komisji projekt uchwały zmieniający dotychczasowe ceny biletów. Wcześniej planowano, że bilet zwykły będzie kosztować 4 złote, podczas gdy obecnie kosztuje 2 złote, a bilet ulgowy – 2 złote, w porównaniu do obecnej ceny 1 złotego.