Dzisiejszy dzień niespodziewanie przyniósł zdarzenie drogowe, które mogło mieć poważne konsekwencje. Wczesne popołudnie w Woliborzu, spokojnej miejscowości leżącej w granicach Gminy Nowa Ruda, zostało zakłócone przez gwałtowną kolizję samochodową.

Zgodnie z naszymi ustaleniami, do zdarzenia doszło punktualnie o 14:00. To właśnie wtedy na skrzyżowaniu dwóch dróg wojewódzkich – numer 384 oraz 385 – doszło do nieoczekiwanego zderzenia dwóch pojazdów. W jednym z nich znajdowała się kierująca Skodą, która przyjechała od strony Bielawy. Niestety, nie zastosowała się ona do obowiązkowego znaku STOP i wtargnęła na skrzyżowanie bez upewnienia się co do bezpieczeństwa.

W wyniku rażącego błędu kierującej Skodą, doszło do kolizji z Renault, którym jechał kierowca przestrzegający przepisów ruchu drogowego. Po uderzeniu Skody w bok Renault, pierwszy z samochodów przewrócił się, kończąc jazdę na dachu. Cudem jednak żadnemu z uczestników zdarzenia nie przytrafiło się nic poważnego, co jest niewątpliwie szczęśliwym zakończeniem tej potencjalnie tragicznej sytuacji.