W dniu wczorajszym burmistrz miasta Nowa Ruda, Tomasz Kiliński, miał okazję gościć na swojej ziemi wybitnych przedstawicieli polskiej polityki. Wśród nich znaleźli się Monika Wielichowska, pełniąca funkcję wicemarszałek Sejmu RP oraz Bogdan Zdrojewski, który ma na koncie kandydaturę do Europarlamentu jako lider listy Koalicji Obywatelskiej.

Burmistrz Kiliński, korzystając z platform mediów społecznościowych, podkreślił, że spotkanie było doskonałą możliwością dyskusji na temat przyszłości nie tylko samego regionu, ale całego kraju w kontekście europejskim. Rozważania te były o tyle istotne, że bezpośrednio dotyczyły przyszłych losów Polski jako integralnej części Unii Europejskiej.

Mieszkańcy Nowej Rudy otrzymali od burmistrza Kilińskiego mocne wezwanie do udziału w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wybory te mają miejsce w najbliższą niedzielę, a dokładnie 9 czerwca. Jak podkreśla burmistrz, Polska to nie oddzielny byt, ale część większego organizmu jakim jest Unia Europejska. Tym samym Europejczykami są też Polacy, a decyzje zapadające w Brukseli mają bezpośredni wpływ na sytuację w Polsce i innych krajach Unii.

Apel burmistrza Kilińskiego do mieszkańców o udział w wyborach wynika z przekonania, że wspólnie można wpłynąć na przyszłość naszego kraju. Podkreślił także, że jedynym kandydatem, który zdecydował się odwiedzić Nową Rudę przed wyborami był Bogdan Zdrojewski z Koalicji Obywatelskiej.