Dzisiejsza niedziela ma być niezwykle słoneczna. Szkoda czasu, żeby siedzieć w domu, gdy wiosna rozkwita. Warto wybrać się do Złotego Stoku, gdzie na każdego czeka moc atrakcji. Co warto tam zobaczyć?

Kopalnia Złota „Złoty Stok”

To najbardziej znana atrakcja w regionie wschodnim Dolnego Śląska. Zwiedzając Kopalnię Złota można zanurzyć się w świat ukrytych głęboko pod ziemią tajemnic geologii. Do największych atrakcji kopalni, które na pewno zadowolą dzieci, należą podziemny wodospad oraz kolejka, chodnik śmierci, spływ łodzią, a także Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli. 

W sezonie letnim zwiedzanie kopalni odbywa się się w godzinach 9:00-17:30. Czas zwiedzania to około 1,5 godziny. Wejścia następują co 45 minut.

Bilety: normalny – 40 zł, ulgowy – 32 zł.  W cenie biletu przewodnik, zwiedzanie Muzeum Minerałów i Izby Górnictwa. 

Średniowieczna Osada Górnicza

Z Kopalni Złota łatwo trafić do Średniowiecznej Osady Górniczej, która znajduje się niedaleko. Miejsce to oferuje pełną tajemnic, nauki i strachu podróż w czasie. Osada Górnicza to nic innego jak średniowieczny park techniczny, który pozwala najmłodszym  poznać proste prawa fizyki wykorzystywane do uruchamiania i pracy rozmaitych urządzeń. Wszystkie urządzenia pochodzące ze średniowiecza odtworzono w skali 1:1. Dużą atrakcją osady jest ścieżka strachu, ale co na niej można spotkać, warto dowiedzieć się samemu.

W sezonie letnim zwiedzanie odbywa się w godzinach 10:15-18.00. Czas zwiedzania to około godziny, wejście co 15 minut.

Bilety: normalny – 27 zł, ulgowy – 20 zł. W cenie biletu oprowadzanie z przewodnikiem, Ścieżka Strachu oraz spotkanie z Katem.

Sztolnia Ochrowa

O tej atrakcji wiele osób jeszcze nie słyszało. To stosunkowo nowy punkt na mapie turystycznej Dolnego Śląska. Sztolnia Ochrowa przez dziesięciolecia była w całości zatopiona, a dopiero od czterech lat zwiedzający mogą przejść się jej średniowiecznymi chodnikami. Kręty 130-metrowy tunel na pewno zaciekawi niejednego malucha. Warto dodać, że w sztolni znajduje się źródło wody mineralnej uznane w 1914 r. za wodę leczniczą.

W sezonie letnim zwiedzanie odbywa się w 9:15-17:30. Czas zwiedzania wynosi około 45 minut, a wejścia odbywają się co pół godziny,

Bilety: normalny – 20 zł, ulgowy – 15 zł. W cenie biletu przewodnik, oraz udostępniony kask ochronny.