W Nowej Rudzie, miasteczku na Dolnym Śląsku, niecodzienna sytuacja rozegrała się za sprawą 60-letniego kierowcy. Policjanci zdecydowali się na przeprowadzenie rutynowej kontroli drogowej jego pojazdu, jednak to, co wydarzyło się później, przeszło najśmielsze oczekiwania funkcjonariuszy.

Niezwykle szczerze, mężczyzna przyznał od razu, że nie jest w posiadaniu prawa jazdy. Sprawdzając te informacje w oficjalnej bazie danych, okazało się, że prawo jazdy faktycznie nie figuruje na liście dokumentów posiadanych przez 60-latka. Co więcej, miał on również aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy w Kłodzku – jak informuje Tobiasz Fąfara, przedstawiciel policji z Kłodzka.

Teraz 60-letni mężczyzna będzie musiał stawić się przed sądem. Przypomnijmy – jeżeli osoba została już wcześniej skazana za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu lub jeżeli prowadziła samochód będąc nietrzeźwym podczas obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów, przestępstwo to grozi karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.