Od lipca bieżącego roku mieszkańcy Nowej Rudy będą mogli korzystać z usług komunikacji miejskiej obsługiwanej przez autobusy elektryczne. Dwa specjalistyczne pojazdy typu e-bus pojawią się na ulicach miasta już w czerwcu. Obecnie, proces wyboru operatora, który będzie odpowiadał za funkcjonowanie noworudzkiej komunikacji miejskiej, jest w toku.

W ten sposób Nowa Ruda dołącza do grona polskich miast, które postawiły na zeroemisyjną komunikację miejską. Od lipca, na trasie pomiędzy Drogosławem a Słupcem, z postojem w centrum miasta, będzie kursować dwóch elektrycznych autobusów Solaris Urbino 9 LE electric.

Decyzja o operatorze komunikacji miejskiej w Nowej Rudzie nie jest jeszcze przesądzona – mimo iż przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty, wpłynęły już oferty od dwóch lokalnych przedsiębiorców. Aktualnie trwają działania związane ze składaniem wymaganej dokumentacji do oferty. Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy, jest przekonany, że decyzja zapadnie w ciągu najbliższego lub dwóch tygodni.

Proces wyboru operatora odbywa się jednocześnie z przygotowaniami do odbioru nowych pojazdów od producenta. Jak zapewnia Kiliński, w drugim tygodniu czerwca planowany jest odbiór autobusów u dostawcy, czyli w firmie Solaris.