W ubiegły piątek, 22 marca, wiadomość o zakończeniu prac remontowych na dwóch ulicach w Nowej Rudzie – Kościelnej i Martwej – stała się oficjalna. Remont, który był prowadzony od listopada 2022 roku, został przeprowadzony przez firmę Wasbud z Grodkowa za kwotę 4,8 milionów złotych. Pomimo zakończenia prac, nie brakuje głosów krytyki odnośnie nowego układu ruchu.

W ramach modernizacji tych dwóch ulic wykonano kanalizację deszczową oraz zamontowano nowoczesne oświetlenie. Przy okazji tej okazji zmieniono również nawierzchnię drogi na całkowitej długości 433 metrów. W tym 300 metrów pokryto kamienną kostką, natomiast na pozostałych 133 metrach położono masę asfaltową.

Burmistrz Nowej Rudy, Tomasz Kiliński, podkreśla jednak, że jak to często bywa przy tego typu projektach, wykonawca musiał uwzględnić kilka drobnych uwag ze strony miasta. Wyraził również swoje zadowolenie z końca inwestycji, zaznaczając, że była to skomplikowana praca, prowadzona w rygorystycznych warunkach strefy konserwatorskiej i wymagająca współpracy z wieloma inwestorami na jednym placu budowy.

Według burmistrza Kilińskiego, mimo różnego rodzaju przeszkód i nieprzewidzianych sytuacji, które często występują podczas prac w starych dzielnicach, rezultat prac jest zadowalający. Niemniej jednak, nie brakuje osób niezadowolonych z nowej organizacji ruchu na odnowionych ulicach.