Nowa Ruda – miasto uderzone przez pożar, który wybuchł w jednym z mieszkań oraz na poddaszu budynku mieszkalnego. Znajduje się on na ulicy Akacjowej w dzielnicy Słupiec. Niezwykle niepokojące jest to, że przyczyną tego zdarzenia mogła być nieszczelność przewodu kominowego, co powoduje niekontrolowane zadymienie.

Mariusz Matuła, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) w Nowej Rudzie, potwierdził te informacje. Po otrzymaniu zgłoszenia o pożarze, strażacy natychmiast udali się na miejsce zdarzenia.

Po przybyciu, ich głównym priorytetem było zabezpieczenie terenu i podjęcie działań mających na celu ugaszenie ognia. W tym celu strażacy ugasili palenisko w piecu centralnego ogrzewania i usunęli resztki opału. Przeprowadzono również działania mające na celu przewietrzenie i oddymienie budynku.

Na szczęście, nie było konieczności ewakuacji mieszkańców z zagrożonego budynku. Nikt nie odniósł obrażeń w wyniku tego zdarzenia. W akcji gaśniczej uczestniczyły dwa zastępy z JRG Nowa Ruda oraz dwa zastępy OSP KSRG Nowa Ruda – Słupiec.