Nowa Ruda otrzymała znaczące wsparcie finansowe w wysokości 52 milionów złotych, które zostanie przekazane ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej. Dzięki temu wsparciu, pierwsze projekty inwestycyjne będą mogły zostać uruchomione jeszcze w tym roku.

Data 21 lutego (środa) na pewno zapadnie w pamięć mieszkańcom Nowej Rudy. Właśnie wtedy, podczas spotkania w Starej Kopalni w Wałbrzychu, uchwalono strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na najbliższy siedmioletni okres od 2021 do 2027 roku.

Jak donosi na swoim profilu społecznościowym burmistrz Nowej Rudy, Tomasz Kiliński, jest to dokument kluczowy dla realizacji inwestycji finansowanych ze środków unijnych w trakcie obecnego roku. 52 miliony złotych dla Nowej Rudy to znaczna suma, która przyczyni się do rozwoju regionu.

Kiliński wyraził szczególne podziękowania dla Romana Szełemeja, lidera Aglomeracji Wałbrzyskiej. To właśnie z nim burmistrz Nowej Rudy współpracował przez ostatnie kilka lat, starając się o jak największe finansowe wsparcie dla swojego regionu, szczególnie z nowo utworzonego Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.