Mieszkańcy Woliborza i sąsiednich miejscowości zastanawiali się jak będzie wyglądać sytuacja z ich przychodnią. Na szczęście placówka nadal będzie przyjmować pacjentów.

Przychodnia w Woliborzu była filią NZOZ Zdrowie w Słupcu, którą właśnie przejęła Evita. Po remoncie pacjenci będą mogli się w niej ponownie leczyć. Jak mówi Piotr Potyrała, prezes Evity, rozmowy w sprawie przejęcia przychodni rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku. Mając jednak na uwadze dotychczasową kadrę Evity, nie mieli możliwości utrzymania tej filii.

Prezes tłumaczy, że braki kadrowe spowodowały, że funkcjonowanie filii w Woliborzu stało pod dużym znakiem zapytania. Na szczęście w ostatnim czasie udało się zwiększyć liczbę pracowników, więc w wyniku wielu spotkań i rozmów z władzami gminy Nowa Ruda ustalono, że przychodnia w Woliborzu będzie nadal utrzymywana.

Do kadry Evity trafiają teraz głównie lekarze z Ukrainy. W miniony wtorek ekipę medyczną wzmocnił kolejny nowo przyjęty lekarz z Ukrainy w związku z czym pojawiły się już nowe możliwości. 

Nowy wygląd przychodni

Na razie przychodnia przez miesiąc będzie nieczynna. Powodem tego jest remont wnętrz przychodni, który zostanie przeprowadzony przez Evitę. Filia ma być przystosowana do nowoczesnych norm. Plany remontowe rozkładane są również na dłuższy okres. W tym roku Evita zadba o sprawy wizualne, czyli oświetlenie, poprawę wizerunku ścian, podwieszenie sufitu i wymianę mebli.

W czasie remontu mieszkańcy mogą korzystać z przychodni NZOZ EVITA: Nowa Ruda – Słupiec, ul. Spacerowa 15a oraz Nowa Ruda, ul. Bohaterów Getta 8. Rejestracja telefoniczna odbywa się pod numerem: 74 872 55 99.

Gmina Nowa Ruda pragnie pomóc firmie i sfinansuje remont zewnętrzny budynku, o ile uzyska pieniądze od Unii Europejskiej. Chodzi dokładnie o wykonanie elewacji, dachu i terenu wokół przychodni.